O MNIE, O MOIM BLOGU I MOJEJ MISJI.

Nazywam się Julia Skibińska. Uzyskałam tytuł mgr psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na specjalności Psychologia Kliniczna.

Nieustannie rozwijam swoją wiedzę i kompetencje podejmując różnego rodzaju szkolenia. Podjęłam również własną psychoterapię, dlatego znam ten proces z perspektywy klientki.

Bloga założyłam będąc na trzecim roku studiów magisterskich ze względu na potrzebę usystematyzowania wiedzy, co z czasem przerodziło się w misję przekazywania rzetelnej wiedzy psychologicznej w prosty sposób.

Swoją pracę zawodową wiążę z profilaktyką zdrowia psychicznego (warsztaty, psychoedukacja) oraz profesjonalną pomocą (poradnictwo psychologiczne, interwencja kryzysowa, psychoterapia) osobom doświadczającym nadmiernego stresu, kryzysów emocjonalnych, zaburzeń lękowych i depresyjnych, a także osobom przewlekle chorym somatycznie.

Moje zainteresowania naukowe oscylują wokół psychologii zdrowia (psychosomatyka, radzenie sobie z chorobą, zachowania zdrowotne).

Zdobywałam doświadczenie w placówkach takich jak:

 • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Ruchowej, Słuchu i Mowy Polskiego Związku Głuchych gdzie prowadziłam oddziaływania terapeutyczne dla dzieci w wieku 2-7lat
 • Ośrodek Wsparcia Stowarzyszenia Pomost, gdzie prowadziłam warsztat rehabilitacji psychiatrycznej
 • Akademicka Poradnia Psychologiczna przy Akademii Pedagogiki Specjalnej gdzie byłam współorganizatorką cyklicznych Wtorkowych Warsztatów Relaksacyjnych
 • Młodzieżowy Telefon Zaufania, gdzie podczas dyżurów udzielałam poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej.
 • W przyszłości zamierzam podjąć szkolenie z zakresu psychoterapii.

  Jestem osobą, która mocno stawia na autentyczność, dlatego niektóre moje wpisy mogą Ci się wydawać dość osobiste. Sama przeszłam długą drogę rozwoju i leczenia.

  Więcej na temat mojego doświadczenia możesz przeczytać na moim profilu LinkedIn

  MOJA MISJA

  W swojej blogowej działalności chciałabym przede wszystkim wyposażać Was moi odbiorcy w podstawową wiedzę psychologiczną, która pomoże Wam lepiej rozumieć siebie i innych. Zauważam jak wiele mitów panuje w społeczeństwie i pragnę je korygować.

  Poza blogiem chcę pomagać ludziom radzić sobie z trudnościami i budować dobrostan psychiczny.

  Trochę prywaty…

  Prywatnie od 2014 roku jestem mężatką. W wolnych chwilach praktykuję jogę, trenuję full body workout, tańczę, chodzę na spacery, czytam psychologiczne książki i dużo rozmyślam.

  Ten blog daje mi mnóstwo osobistych korzyści takich jak samodyscyplina, by pisać i nie ustawać w dążeniu do celu, satysfakcja z pomagania komuś zrozumieć lepiej jego wewnętrzny i zewnętrzny społeczny świat, rozwijanie osobowości i motywacja do rozwoju zawodowego i zdobywania wiedzy.

  Rozgość się tu i zajrzyj na moje media społecznościowe: Facebook i Instagram.

  Życzę Ci wszystkiego czego potrzebujesz, aby Twoje życie było szczęśliwe i satysfakcjonujące, a przede wszystkim odwagi, siły, akceptacji, cierpliwości i uśmiechu.

  Julia.