Poznajmy się…
Nazywam się Julia Skibińska. Jestem właścicielką tego miejsca w sieci, gdzie dzielę się swoją wiedzą jako psycholog a także staram się aktywnie pomagać innym.
Stronę tę założyłam będąc na trzecim roku studiów magisterskich ze względu na potrzebę usystematyzowania wiedzy, co z czasem przerodziło się w misję przekazywania rzetelnej wiedzy psychologicznej w prosty sposób. Później uświadomiłam sobie, że tworzenie użytecznych treści i własnego miejsca w sieci jest tym, co sprawia mi dużo satysfakcji.
To musisz o mnie wiedzieć:
Wykształcenie:
W 2021 roku uzyskałam tytuł magistry psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na specjalności Psychologia Kliniczna. Rozpoczęłam całościowe 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Ośrodek ten posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Szkolenie to przygotowuje do prowadzenia systemowej terapii rodzin i indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej.
Bezpieczeństwo w pracy
Nieustannie rozwijam swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach (z zakresu m.in. dialogu motywującego, interwencji kryzysowej, rozwijania umiejętności społecznych, pomocy osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego, psychologii dziecka).
Pracuję pod regularną superwizją i (co według mnie ważne) ukończyłam również własną, długoterminową psychoterapię, dlatego znam ten proces również z perspektywy klientki. Ponadto jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i dokładam wszelkich starań, by przestrzegać kodeksu etyki zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Swoją pracę zawodową wiążę z diagnozowaniem sytuacji klienta i udzielaniem wsparcia psychologicznego, a następnie udzielaniem porad psychologicznych. Również dużą część mojej pracy stanowi psychoedukacja i krótkoterminowe oddziaływania psychologiczne.
Zdobywałam doświadczenie w placówkach takich jak:
- Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Ruchowej, Słuchu i Mowy Polskiego Związku Głuchych, gdzie prowadziłam oddziaływania terapeutyczne dla dzieci w wieku 2-7lat
- Ośrodek Wsparcia Stowarzyszenia Pomost, w którym prowadziłam warsztat rehabilitacji psychiatrycznej, dokładniej z rozwoju osobistego dla osób chorujących psychicznie.
- Akademicka Poradnia Psychologiczna przy Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie byłam współorganizatorką cyklicznych Wtorkowych Warsztatów Relaksacyjnych i prowadziłam treningi relaksacyjne.
- Młodzieżowy Telefon Zaufania, w którym udzielałam poradnictwa psychologicznego i wsparcia emocjonalnego oraz edukowałam o mechanizmach psychologicznych.
- Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie jako psycholog współprowadziłam treningi umiejętności społecznych osób chorujących psychicznie i udzielałam indywidualnego poradnictwa psychologicznego.
- Poradnia Specjalistyczna Synapsa, gdzie udzielałam prywatnych konsultacji psychologicznych
- Zespół do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Warszawie, gdzie wspieram psychologicznie dzieci umieszczone w pieczy zastępczej oraz dokonuję diagnozy psychologicznej i koordynuję ich leczenie psychiatryczne/psychoterapeutyczne.
Więcej o moim doświadczeniu, wykształceniu i ukończonych szkoleniach możesz się dowiedzieć z mojego profilu na LinkedIn i znanylekarz.pl
Co zamierzam dalej jako psycholog?
Otrzymanie dyplomu z tytułem mgr psycholog, to nie jest koniec drogi w wybranym przeze mnie zawodzie. Nieustannie się dokształcam i rozwijam swoje kompetencje.
Po ukończeniu II roku szkolenia psychoterapeutycznego (od lipca 2025 r.) zamierzam prowadzić psychoterapię indywidualną, par i rodzin w nurcie systemowym. Nurt ten urzekł mnie swoją holistycznością, czyli spojrzeniem na trudności i zasoby człowieka jako wypadkową wielu różnych czynników, w tym szczególnie wpływu pierwszych lat życia, otoczenia społecznego (rodziny, rówieśników, współpracowników, partnerów_ek), przekazów i wzorców pokoleniowych, sposobów komunikacji z innymi, rozumienia świata i samego siebie.
Chcę w dalszym ciągu rozwijać swoją działalność internetową. Planuję tworzyć e-booki, kursy i warsztaty online oraz dzielić się wiedzą poprzez blog i media społecznościowe.
W dalekiej przyszłości rozważam działalność badawczą, naukową. Jestem współautorką jednego artykułu naukowego dotyczącego dobrostanu psychicznego i aktywności fizycznej. Moje zainteresowania naukowe oscylują wokół psychologii zdrowia (psychosomatyka, radzenie sobie z chorobą, zachowania zdrowotne).
Misja pt. “Psycholog”, czyli dlaczego to robię
W swojej blogowej działalności chciałabym przede wszystkim wyposażać Was moi odbiorcy w podstawową wiedzę psychologiczną. Wierzę, że to pomoże Wam lepiej rozumieć a przede wszystkim akceptować siebie i innych. Zauważam jak wiele mitów panuje w społeczeństwie, więc pragnę je korygować.
Jednym z dowodów na to jest e-book o farmakoterapii w leczeniu chorób psychicznych. Odpowiadam w nim na najczęstsze pytania i koryguję powielane mity. Kolejnymi przykładami są bogate w treść wpisy na blogu.
Poza blogiem chcę pomagać ludziom radzić sobie z trudnościami a także poprawiać jakość ich życia za pomocą indywidualnych, partnerskich i rodzinnych konsultacji.
Psycholog też człowiek! Czyli o mnie prywatnie
Mieszkam w Warszawie, a rodzinnie pochodzę z okolic Chełma w województwie lubelskim. Od 2014 roku jestem mężatką. Jestem osobą dość aktywną fizycznie: praktykuję jogę, trenuję body workout, tańczę taniec nowoczesny, chodzę na spacery. Jestem uzależniona od zdobywania psychologicznej wiedzy i rozmyślania. W zachowaniu work life balance pomagają mi dramaty obyczajowe, koreańskie dramy, zespół muzyczny BTS, książki beletrystyczne, kontakt z naturą i spotkania z przyjaciółkami. Interesuję się kulturą i życiem w Korei Południowej.
Życzę Ci wszystkiego czego potrzebujesz, aby Twoje życie było zdrowe i satysfakcjonujące.
Julia.