O MNIE, O MOIM BLOGU I MOJEJ MISJI.

Nazywam się Julia Skibińska. Uzyskałam tytuł magistry psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na specjalności Psychologia Kliniczna.

Nieustannie rozwijam swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach. Podjęłam również własną psychoterapię, dlatego znam ten proces z perspektywy klientki.

Bloga założyłam będąc na trzecim roku studiów magisterskich ze względu na potrzebę usystematyzowania wiedzy, co z czasem przerodziło się w misję przekazywania rzetelnej wiedzy psychologicznej w prosty sposób.

Swoją pracę zawodową wiążę z profilaktyką zdrowia psychicznego (psychoedukacja poprzez warsztaty i publikacje internetowe) oraz profesjonalną pomocą (poradnictwo psychologiczne, interwencja kryzysowa, psychoterapia) osobom doświadczającym nadmiernego stresu, kryzysów emocjonalnych, chorób i zaburzeń psychicznych, a także osobom przewlekle chorym somatycznie.

Moje zainteresowania naukowe oscylują wokół psychologii zdrowia (psychosomatyka, radzenie sobie z chorobą, zachowania zdrowotne).

Zdobywałam doświadczenie w placówkach takich jak:

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Ruchowej, Słuchu i Mowy Polskiego Związku Głuchych gdzie prowadziłam oddziaływania terapeutyczne dla dzieci w wieku 2-7lat

Ośrodek Wsparcia Stowarzyszenia Pomost, gdzie prowadziłam warsztat rehabilitacji psychiatrycznej

Akademicka Poradnia Psychologiczna przy Akademii Pedagogiki Specjalnej gdzie byłam współorganizatorką cyklicznych Wtorkowych Warsztatów Relaksacyjnych

Młodzieżowy Telefon Zaufania, gdzie podczas dyżurów udzielałam poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej.

Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie współprowadzę treningi rehabilitacji psychiatrycznej osób chorujących psychicznie i prowadzę indywidualne rozmowy psychologiczne.

W przyszłości zamierzam podjąć szkolenie z zakresu psychoterapii.

Więcej na temat mojego doświadczenia możesz przeczytać na moim profilu LinkedIn

MOJA MISJA

W swojej blogowej działalności chciałabym przede wszystkim wyposażać Was moi odbiorcy w podstawową wiedzę psychologiczną, która pomoże Wam lepiej rozumieć i akceptować siebie oraz innych. Zauważam jak wiele mitów panuje w społeczeństwie i pragnę je korygować.

Poza blogiem chcę pomagać ludziom radzić sobie z trudnościami i budować dobrostan psychiczny.

Prywatnie od 2014 roku jestem mężatką. W wolnych chwilach praktykuję jogę, trenuję full body workout, tańczę taniec nowoczesny, chodzę na spacery, czytam psychologiczne książki oglądam koreańskie dramy, spotykam się z przyjaciółkami i dużo rozmyślam.

Ten blog daje mi mnóstwo osobistych korzyści takich jak samodyscyplina, by pisać i nie ustawać w dążeniu do celu, satysfakcja z pomagania komuś zrozumieć lepiej jego wewnętrzny i zewnętrzny społeczny świat, duma z tworzenia czegoś własnego oraz motywacja do rozwoju zawodowego i zdobywania wiedzy.

Życzę Ci wszystkiego czego potrzebujesz, aby Twoje życie było szczęśliwe i satysfakcjonujące, a przede wszystkim odwagi, siły, akceptacji, cierpliwości i uśmiechu.

Julia.

Rozgość się na blogu i kliknij aby przejść na moje media społecznościowe: