O MNIE, O MOIM BLOGU I MOJEJ MISJI.

20200717_132742

Urodziłam się ponad ćwierć wieku temu, w małej wsi. Dziś mieszkam w stolicy Polski i jestem studentką V roku psychologii o specjalności psychologia kliniczna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Mechanizmy psychologiczne interesują mnie od klasy maturalnej, kiedy w moim życiu zaczęły następować trudne dla mnie zmiany, z którymi sobie nie radziłam. Uwolnienie się od panowania rodziców, przeprowadzka do wielkiego miasta, pierwsza poważna miłość i stanięcie przed wyborem ścieżki życiowej. Teraz już wiem, jakie to trudne dla młodego człowieka. Z uwagi na traumatyczne dzieciństwo nie miałam łatwego startu w dorosłe życie, co sprawiło, że kilkukrotnie wpadałam w depresję, a objawy lękowe towarzyszyły mi od najmłodszych lat. Podejmowałam terapię nie tylko odnajdując przyczyny własnych problemów, ale także zdobywając wiedzę o oddziaływaniach psychologicznych i psychiatrycznych a także fizjoterapeutycznych. Oficjalnie zajmuję się psychologią od 2016 roku. Po dwóch latach studiów założyłam bloga PsychoInspiracja, na którym miło mi Ciebie gościć. Znając już pewną część możliwych zawirowań ludzkiego życia, chcę systematyzować, pogłębiać swoją wiedzę i warsztat psychologiczny, by móc pomagać innym ludziom potrzebującym wsparcia, a także tym, którzy chcą podnieść jakość swojego życia. Swoją zawodową przyszłość wiążę z profilaktyką zdrowia psychicznego oraz profesjonalną pomocą osobom doświadczającym nadmiernego stresu, kryzysów emocjonalnych, zaburzeń lękowych i depresyjnych, a także osobom przewlekle chorym somatycznie.

Więcej o mojej historii znajdziesz tu.

Jestem osobą prowadzącą raczej zdrowy styl życia i od zawsze dość aktywną fizycznie. Przez wiele lat reprezentowałam szkoły w zawodach lekkoatletycznych (przede wszystkim biegi przełajowe i sztafeta). Uwielbiam taniec nowoczesny, który jest dla mnie formą uwolnienia emocji i spacery, które porządkują moje myśli a joga jest moją podstawową formą dbania o siebie. Ostatnio zafascynował mnie fitness. Uważam, że tylko holistyczne podejście do zdrowia ma sens, dlatego w swoim życiu i działalności uwzględniam zarówno trening ciała i umysłu jak i rozwijanie osobistej duchowości. 
Więcej o jodze możesz przeczytać tu.

Jestem żoną od 2014 roku. Decyzję o ślubie podjęliśmy dość szybko. Mieliśmy ledwo po 20 lat. Być może były osoby, które nie wróżyły nam szczęśliwego związku, ale lata upływają a my jesteśmy razem. Wydaje mi się, że jesteśmy dobrym przykładem na to, że nawet w młodym wieku, można tworzyć dojrzały związek. Fundamentem naszej relacji jest przede wszystkim rozmowa i poświęcanie sobie czasu. Wartości, które cenimy najbardziej to wsparcie, zaufanie i troska. Chciałabym, aby każdy miał kogoś bliskiego, kogo mógłby obdarzyć miłością i zaufaniem, by w zamian dostać trochę bliskości i akceptacji. Wierzę, że problemy w związkach (nie tylko miłosnych) wynikają z niewiedzy, niewłaściwych wzorców, nawyków czy przekonań o innych i o sobie, a nie z ludzkiej złej woli. Z tych właśnie powodów, zachęcam Cię abyś zwrócił/zwróciła uwagę na swoje relacje z innymi, a także relację z samym/samą sobą.
O tym jak kształtować swoje relacje i jakich błędów unikać możesz przeczytać tu.

Mam nadzieję, że blog pozwoli mi przekazać Ci trudną i złożoną wiedzę psychologiczną w prosty sposób i będzie inspiracją do zmian, dzięki czemu będziesz mógł/mogła inaczej spojrzeć na swoje życie i problemy oraz rozwiniesz się pod względem osobowościowym. Dzielę się własnym doświadczeniem i przemyśleniami po to, by moje wpisy były w odbiorze bardziej praktyczne. Chcę tym także zainicjować wymianę poglądów czy doświadczeń, tak na blogu jak i w mediach społecznościowych, które prowadzę (możesz polubić PsychoInspirację na Facebooku i obserwować na Instagramie). A także nawiązać relację z inspirującymi ludźmi, dzięki którym także ja się rozwinę. Być może to będziesz Ty 😉 Ten blog daje mi mnóstwo osobistych korzyści takich jak pokonywanie własnych ograniczeń, rozwijanie mojej osobowości i moich możliwości. Daje mi motywację do tego, aby zdobywać wiedzę (pochłaniać książki i przegrzebywać portale naukowe) i doświadczenia po to by spełniać swoje marzenia. Prowadzenie go, jest dla mnie dużą satysfakcją, bo jest to takie moje miejsce.

Rozgość się

Życzę Ci wszystkiego czego potrzebujesz, aby Twoje życie było szczęśliwe i satysfakcjonujące, a przede wszystkim odwagi, siły, akceptacji, cierpliwości i uśmiechu.

Pozdrawiam, Julia Skibińska

Wolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę.

Frederic Douglas

Bądź tym, kim jesteś i mów to, co czujesz, ponieważ ci którzy mają z tym problem, nie są ważni, a ci którzy są ważni, nie mają z tym problemu.

Fritz Perls