Przejdź do treści

Nazywam się Julia Skibińska. Uzyskałam tytuł magistry psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na specjalności Psychologia Kliniczna.

Nieustannie rozwijam swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach (z zakresu m.in. dialogu motywującego, interwencji kryzysowej, rozwijania umiejętności społecznych, pomocy osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego). Ukończyłam również własną, długoterminową psychoterapię, dlatego znam ten proces z perspektywy klientki.

Bloga założyłam będąc na trzecim roku studiów magisterskich ze względu na potrzebę usystematyzowania wiedzy, co z czasem przerodziło się w misję przekazywania rzetelnej wiedzy psychologicznej w prosty sposób. Z czasem uświadomiłam sobie, że tworzenie użytecznych treści i własnego miejsca w sieci jest tym, co sprawia mi dużo satysfakcji.

Swoją pracę zawodową wiążę z profilaktyką zdrowia psychicznego (psychoedukacja poprzez warsztaty i publikacje internetowe) oraz profesjonalną pomocą (poradnictwo psychologiczne, interwencja kryzysowa) osobom doświadczającym nadmiernego stresu, różnego rodzaju kryzysów, trudności w relacjach czy samoakceptacji.

biały stolik, beżowe krzesło
  • Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Ruchowej, Słuchu i Mowy Polskiego Związku Głuchych, gdzie prowadziłam oddziaływania terapeutyczne dla dzieci w wieku 2-7lat
  • Ośrodek Wsparcia Stowarzyszenia Pomost, w którym prowadziłam warsztat rehabilitacji psychiatrycznej
  • Akademicka Poradnia Psychologiczna przy Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie byłam współorganizatorką cyklicznych Wtorkowych Warsztatów Relaksacyjnych
  • Młodzieżowy Telefon Zaufania, w którym udzielałam poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej.
  • Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie współprowadzę treningi umiejętności społecznych osób chorujących psychicznie i udzielam indywidualnego poradnictwa psychologicznego.
  • Od czerwca 2022 roku konsultuję pacjentów/klientów w Poradni Specjalistycznej Synapsa na warszawskim Mokotowie.

Więcej o moim doświadczeniu i ukończonych kursach możesz się dowiedzieć z mojego profilu na LinkedIn i znanylekarz.pl

Chcę w dalszym ciągu rozwijać swoją działalność internetową. Planuję tworzyć e-booki, kursy i warsztaty online oraz dzielić się wiedzą poprzez blog i media społecznościowe (szczególnie kanał na YouTube).

W 2023 roku zamierzam podjąć szkolenie z zakresu psychoterapii w nurcie systemowym. Nurt ten urzekł mnie swoją holistycznością – spojrzeniem na trudności i zasoby człowieka jako wypadkową wielu różnych czynników, w tym szczególnie wpływu pierwszych lat życia, otoczenia społecznego (rodziny, rówieśników, współpracowników, partnerów/ki), przekazów i wzorców pokoleniowych, sposobów komunikacji z innymi, rozumienia świata i samego siebie.

W dłuższej perspektywie czasowej rozważam działalność badawczą, naukową. Do tej pory jestem współautorką jednego artykułu naukowego dotyczącego dobrostanu psychicznego i aktywności fizycznej. Moje zainteresowania oscylują wokół psychologii zdrowia (psychosomatyka, radzenie sobie z chorobą, zachowania zdrowotne).

Julia Skibińska w okularach nad morzem

W swojej blogowej działalności chciałabym przede wszystkim wyposażać Was moi odbiorcy w podstawową wiedzę psychologiczną. Wierzę, że to pomoże Wam lepiej rozumieć i akceptować siebie oraz innych. Zauważam jak wiele mitów panuje w społeczeństwie i pragnę je korygować.

Jednym z dowodów na to jest e-book o farmakoterapii w leczeniu chorób psychicznych. Odpowiadam w nim na najczęstsze pytania i koryguję powielane mity. Kolejnymi przykładami są bogate w treść wpisy na blogu.

Poza blogiem chcę pomagać ludziom radzić sobie z trudnościami i poprawiać jakość ich życia za pomocą indywidualnych, partnerskich i rodzinnych konsultacji.

O mnie prywatnie